Get Adobe Flash player

بخش‌های فروشگاه

ویترین: ویترین شهرکتاب مرکزی احتمالا رکورددار بزرگ‌ترین ویترین کتاب تهران است. یکی از ویترین‌ها نمای ثابت و همیشگی ندارد و در مناسبت‌های گوناگون چیدمان ویژه‌ای پیدا می‌‌کند.
خدمات مشتریان: شما با پر کردن یک فرم کوچک و عضویت در باشگاه مشتریان از خدمات ویژه‌ی شهر کتاب مرکزی برخوردار خواهید شد. اطلاع از برنامه‌های فرهنگی و نشست‌ها، کارت تخفیف و تحویل کتاب.

صنایع دستی: محصولاتی از چوب، چرم، نمد، کاشی و سرامیک که محصول دست هنرمندان ایرانی است و البته یادآور هنر سنتی ایران زمین.

کتاب‌های نفیس: با موضوع ایران‌شناسی، هنر و کتاب‌های نفیس مذهبی و ادبیات کلاسیک ایران.
گنجینه مطبوعات: روزنامه‌های قدیمی از زمان قاجاریه به بعد به صورت صحافی شده ارائه شده است. بعضی از تک‌برگ‌های این روزنامه‌ها هم قاب شده که دیواره‌های این بخش را آراسته‌اند. استفاده از این بخش بیشتر برای موسسات پژوهشی است.

کتاب:
تنوع موضوعی در این بخش بسیار زیاد است؛ از داستان‌های عامه‌پسند ایرانی و خارجی تا کتاب‌های ادبیات کلاسیک ایران، شعر معاصر و شعر جهان؛ فرهنگ مردم و طنز؛ کتاب‌های تاریخی، تاریخ جهان، سفرنامه؛ متون مذهبی، کتب اسلامی، عرفانی و فلسفه اسلامی. همچنین در زمینه‌ی اسطوره و ادیان، علوم اجتماعی و مطالعات زنان و علوم سیاسی و فلسفه. در این بخش می‌توانید کتب راجع به انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، کتاب‌های تربیتی و پزشکی و همچنین نمایشنامه و فیلمنامه، هنر، هنرهای تجسمی و معماری، سینما، نمایش، مدیریت، سلامت، خانواده و روان‌شناسی را نیز پیدا کنید.

موسیقی:
آرشیو این فروشگاه به ویژه در زمینه‌ی آلبوم‌های ۱۰ سال اخیر آرشیو خوبی است. موسیقی فیلم و آرامش‌بخش، موسیقی کلاسیک، سنتی سازی، سنتی آوازی، پاپ، صدای شاعر، تلفیقی، تازه‌های موسیقی و گوناگون. سی دی کنسرت‌ها و همچنین فیلم‌ها و سریال‌های گوناگون و همچنین کتاب‌های مربوط به هنر موسیقی.

کتابهای خارجی:
Philosophy , education, sociology , religion , psychology , law , political science ,history Ceramic , glass , jewels Interior design , architecture , textile design , fashion design ,industrial design novel , literature , linguistics sport , trade ,management , cooking music , performing arts , photography , painting , history of art , handicraft , graphics natural history , gardening

بخش کودکان و بخش نوجوانان:
کتاب‌های شعر، آموزشی و داستان برای گروه‌های سنی الف تا ج. کتاب‌های داستان، هنر، تاریخ، زندگینامه و دایره‌المعارف مخصوص نوجوانان؛ سی‌دی‌های تصویری، صوتی و آموزشی. انواع بازی‌های فکری، پازل ها، ماکت‌ها و به طور کلی خلاقیت و سرگرمی.

هدایای هنری:
شمع، کارت، زیور آلات؛ محصولات چوب و سفال.

نوشت افزار: نوشت‌افزار لوکس، انواع خودنویس، روان‌نویس و خودکارها از بهترین مارک‌ها.
محله بازی: محوطه بازی با اسباب‌بازی که کودکان شما می‌توانند در تمام ساعات روز در این محوطه به بازی کردن یا نقاشی مشغول شوند. همچنین در این محوطه برای کودکان برنامه‌های فرهنگی از جمله کتابخوانی و دیدار با نویسندگان کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

کافه:
کافه‌ی بزرگی نیست اما فضای گرمی دارد و از اولین روزهایی که شهرکتاب راه افتاده، کافه‌اش هم مشتری‌های خود را پیدا کرده است. قرار است بیشتر مکانی باشد برای آن‌هایی که اهل کتاب هستند و به فروشگاه آمده‌اند. همچنین محل برگزاری برنامه‌های فرهنگی و نشست‌های فروشگاه مرکزی است.
گالری: در گوشه‌ای از فضای بزرگ فروشگاه یک گالری هنری وجود دارد که هر ماه میزبان یک هنرمند است و آثار وی در آن به نمایش عموم گذاشته می‌شود.