Get Adobe Flash player

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان نقطه آغاز

نمایشگاه گروهی عکس با عنوان نقطه آغاز، حاصل کار گروهی کارمندان شهر کتاب مرکزی بود که از روز چهارشنبه، ۲ تیرماه در گالری این فروشگاه به نمایش درآمد.

عکس‌هایی که در این نمایشگاه عرضه شد، حاصل کار گروهی و تقسیم دیدگاه‌های متفاوت تعدادی از فروشندگان فروشگاه مرکزی شهر کتاب محسوب می‌شد که از ماه‌ها قبل آغاز شده بود و به مدت یک ماه در سطحی وسیع‌تر برای تمام مراجعان این فروشگاه یا علاقه‌مندان عکس و عکاسی به نمایش درآمد.

محمد علی رضوانی که گردآوری و کارهای اجرایی برپایی این نمایشگاه را برعهده داشته‏ است، می‌گوید: این ایده  که «دیدن را جدی‌تر بگیریم» و نهایتاَ عکاسی و تقسیم دیده‌های‌مان با یکدیگر با الهام از کتاب «عناصر سینمای آندری تارکوفسکی» شکل گرفت.

رضوانی و همکارانش معتقدند جدایی از روزمرگی‌ها می‌تواند هریک از ما را در درجه اول با خودمان آشناتر کند به علاوه، در وانفسای زندگی شهری که کار گروهی در آن هر روز کم و کم‌رنگ‌تر می‌شود، بودن ما کنار هم پیامی ندارد جز اینکه می‌خواهیم آدم‌های بهتری باشیم و چیزهای تازه‌ای را که از زندگی و جهان اطراف‌مان می‌بینیم، به یکدیگر نشان دهیم.

نمایشگاه نقطه آغاز با نمایش آثاری از محمدرضا اندیشه، محمدعلی رضوانی، ثمین بزرگمند، پریسا موسایی، نکیسا موسایی، گلناز کریم‌پور، ژوبین میلانی، فرزانه مهربان، آرش عنبری، نرگس فانی و مهران صفوی در گالری فروشگاه مرکزی شهر کتاب به نمایش درآمد.