Get Adobe Flash player

کاریکاتورهای کتابی کامبیز درم‌بخش – ۱ مرداد تا ۱ شهریور

نمایشگاهی از کاریکاتورهای کامبیز درم‌بخش که با موضوع کتاب و کتابخوانی به تصویر درآمده، از اول مرداد تا اول شهریور ۹۲ در گالری فروشگاه مرکزی شهرکتاب برپا شد.

کامبیز درم‌بخش فارغ‌التحصیل هنرستان هنرهای زیبای تهران است که از حدود پنجاه سال پیش با مطبوعات صاحب‌نام ایران و جهان همکاری کرده است. او تاکنون نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی بسیاری در داخل و خارج از کشور برگزار کرده و صاحب جوایز معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور نیز شده است؛ از جمله برنده جایزه اول از بزرگ‌ترین و معتبرترین مسابقات بین‌المللی کاریکاتور ژاپن، آلمان، ایتالیا، سوئیس، بلژیک، ترکیه، برزیل و یوگسلاوی.

بسیاری از آثار او در موزه‌های ایران و جهان نگهداری می‌شود که می‌توان به این موارد اشاره کرد: موزه هنرهای معاصر تهران، فرهنگستان هنر خانه صبا، کتابخانه ملی، مان هنر نو، موزه سندیکای گرافیست‌های ایران، موزه آوینیون پاریس، موزه کاریکاتور بازل سوئیس، موزه کاریکاتور گابروو در بلغارستان، موزه هیروشیما در ژاپن، موزه ضدجنگ یوگسلاوی، موزه کاریکاتور استانبول در ترکیه، موزه کاریکاتور ورشو در لهستان و مجموعه شهرداری فرانکفورت آلمان و ….

از درم‌بخش کتاب‌های متعددی در زمینه تصویرسازی و کاریکاتور منتشر شده است؛ از جمله: بدون شرح «ایران»، دفتر خاطرات فرشته‌ها «ایران»، کتاب کامبیز «ایتالیا»، کتاب‌های مشترک طنزاندیشان امروز ایران، طنزاندیشان امروز ایران در خارج از کشور، میازار موری که دانه‌کش است، المپیک خنده، سمفونی خطوط و اگر داوینچی مرا دیده بود.