Get Adobe Flash player

۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم در جشن امضای کتاب در فروشگاه مرکزی

روز چهارشنبه، ۲۸ تیرماه، ۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم کتاب‌های برگزیده کودک و نوجوان به فروشگاه مرکزی شهر کتاب می‌‌روند تا با امضای کتاب‌های‌شان، تولد «فهرست لاک‌پشت پرنده» را جشن بگیرند.

مژگان رییسی امجد، مدیر فروشگاه مرکزی شهر کتاب، با اعلام این خبر، افزود: «لاک‌پشت پرنده» فهرستی از کتاب‌های مناسب برای کودکان و نوجوانان است که با همکاری فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان و مؤسسه شهر کتاب تهیه می‌شود.

به گفته او، گروهی از منتقدان و کار‌شناسان پس از بررسی کتاب‌های هر فصل، فهرستی از کتاب‌های مناسب را که شایسته معرفی به خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان هستند، در فهرستی به عنوان لاک‌پشت پرنده، تدوین می‌کنند.

مهدی حجوانی، مدیرمسؤول پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان، نیز درباره این مراسم گفت: در این مراسم از فهرست سه فصل بهار، تابستان و پاییز سال ۱۳۹۰ رونمایی و نتیجه بررسی کتاب‌های این سه فصل و فهرست کتاب‌های منتشرشده در این فصل‌ها که به فهرست راه یافته است، ارائه می‌شود.

او افزود: دوستان فروشگاه مرکزی شهر کتاب تلاش کرده‌اند همه این کتاب‌ها را گردآوری کرده و در فروشگاه ارائه کنند.

مژگان امجد نیز گفت: در این مراسم که بزرگ‌ترین جشن امضای کتاب در ایران محسوب می‌شود، میزهای جداگانه‌ای برای خردسالان (پیش از دبستان)، کودکان (دبستانی) و نوجوانان در نظر گرفته شده است و نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب‌های راه‌یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده، به تفکیک گروه سنی مخاطبان خود، درباره کتاب‌های خود با بچه‌ها و بزرگ‌تر‌ها گفت‌و‌گو و کتاب‌های‌شان را برای آن‌ها امضا می‌کنند.

همچنین مهدی حجوانی گفت: در این مراسم، داوران و کار‌شناسان ارزیابی‌کننده کتاب‌ها نیز حضور دارند و درباره کتاب‌های راه‌یافته به فهرست توضیح می‌دهند و کارکرد‌ها و کابرد این کتاب‌ها را برای خانواده در صورت نیاز تشریح می‌کنند.

او افزود: به زودی فهرست نویسندگانی که در این مراسم حضور دارند، اعلام خواهد شد.

مژگان امجد از کودکان، نوجوانان و خانواده‌ها برای حضور در این مراسم دعوت و اظهار امیدواری کرد، با ادامه چنین برنامه‌هایی در فروشگاه مرکزی شهر کتاب، باعث آشتی خانواده‌های ایرانی با کتاب و کتاب‌خوانی شده و سرانه مطالعه بالا برود.

ین برنامه روز چهارشنبه، ۲۸ تیرماه ساعت ۳۰ : ۱۷ در فروشگاه مرکزی شهر کتاب برگزار می‌شود.