Get Adobe Flash player

یک اتفاق گذرا، یک خاطره ماندنی

بازار نوشت‌افزار این روز‌ها مثل هر سال داغ است. خانواده‌ها در این موقع سال خود را آماده بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها می‌کنند و به دنبال آن هستند تا سریع‌ترین، به صرفه‌ترین و بهترین خرید‌ها را داشته باشند.

یکی از فاکتورهای مهم در تهیه نوشت‌افزار، توجه به کیفیت محصول است. البته برخی برند‌ها توانسته‌اند طی سال‌ها جایگاه ممتاز خود را نزد مشتریان به دست بیاورند و از همین رو رقابت با آن‌ها توسط تولیدکنندگان تازه‌تر کار دشواری است. خانواده‌ها نیز عموما با توجه به شناخت قبلی که از مارک‌های تولیدکننده دارند، پیش‌بینی‌ها و فهرست‌های خود را روی کاغذ می‌آورند تا در روزی که برای خرید لوازم تحریر به فروشگاه‌ها می‌روند، ابتدا سراغ‌‌ همان مارک را بگیرند.

اما در این میان کسانی هم هستند که مشتاق تولیدهای جدید و متفاوت‌اند؛ یعنی حاضرند از کیفیت مارک‌های کلاسیک بگذرند و نوشت‌افزارهایی با شکل و شمایل جدید و امکانات بعضا عجیب و غریب را امتحان کنند. البته اگر اختیار خرید نوشت‌افزار به دست مادران و پدران سپرده شود، اغلب‌‌ همان برندهای آشنا و امتحان پس‌داده وارد کیف بچه‌ها می‌شود اما این روز‌ها بیشتر خود بچه‌ها هستند که درباره شکل و مارک نوشت‌افزارهای ضروری‌شان تصمیم می‌گیرند.

در بخش نوشت‌افزار فروشگاه مرکزی شهرکتاب، از اول شهریور تاکنون جشنواره‌ای با ارائه انواع محصولات موردنیاز برای فصل مدارس و دانشگاه‌ها تدارک دیده شده و هر روز والدین و فرزندان دست در دست یکدیگر قدم به این فضای رنگین و بانشاط می‌گذارند و خاطرات دوران مدرسه‌ را زنده می‌کنند. آنچه در این میان بیشتر قابل مشاهده است، قدرت تصمیم‌گیری فرزندان در انتخاب و خرید نوشت‌افزارهاست. اگر کمی در رفتار حاضران در این بخش دقت کنید، پدرهایی را می‌بینید که دست‌ها را پشت‌شان گره کرده‌اند و صرفا تماشاگر شوق و ذوق و خرید بچه‌ها هستند. همچنین مادرهایی را می‌بینید که درحال کمک به بچه‌ها هستند تا لوازمی را که انتخاب کرده‌اند حمل و جابجا کنند.‌ گاه نقش پدر و مادر‌ها به گونه‌ای است که دنبال انگشت اشاره فرزندشان را می‌گیرند تا ببینند کدام جامدادی یا پاک‌کن و… را در قفسه‌های فوقانی دیده و چون دستش به آن نمی‌رسد، می‌بایست کمکش کنند.

البته این نکته نیز قابل چشم‌پوشی نیست که بچه‌ها عموما مشورت‌پذیر نشان می‌دهند و توصیه‌های پدر و مادر‌ها را در انتخاب لوازم پرمصرفی چون مداد و پاک‌کن و دفتر قبول می‌کنند. اما وقتی پای ماژیک و های‌لایتر و کیف و کوله و… به میان می‌آید، آن وقت است که سلیقه و خواست بچه‌ها بر صدر می‌نشیند و توصیه‌های والدین کم‌کم رنگ می‌بازد.

نکته جالب دیگری که در یک رفت‌وآمد ساده در بخش نوشت‌افزار فروشگاه قابل مشاهده است، تمکین بچه‌ها از والدین در مورد رعایت اصول اقتصادی است؛ از پسری که به پدرش می‌گوید امسال قید خرید کیف را می‌زند تا‌‌ همان کیف پارسال را به دوش بگیرد تا دختری که به مادرش می‌گوید می‌توانیم از فلان خودکار استفاده کنیم که مصرف کمتر و بهینه‌ای دارد. این‌گونه رفتار‌ها را نزد حاضران در این بخش به خوبی می‌توان دید و متوجه تعامل مثبت میان اعضای خانواده در یک خرید ضروری خانوادگی شد؛ خریدی که جنبه تفننی و سرگرمی ندارد و می‌بایست به هر نحو ممکن برای مدتی، نیازهای فرزندان را در طول دوران مدرسه پوشش دهد.

حال و هوای این روزهای فروشگاه مرکزی شهرکتاب، با استقبال خانواده‌هایی که دست در دست یکدیگر در میان قفسه‌ها و انواع کالا‌ها قدم می‌زنند، حال و هوای متفاوت و خاطره‌انگیزی است. شاید خیلی از پدر و مادر‌ها وقتی در کنار فرزندشان قدم برمی‌دارند و گام‌های کوتاه و شوق و ذوق بلند او را نظاره می‌کنند، به این می‌اندیشند که خودشان در زمان کودکی به کدام فروشگاه در کدام گوشه شهر، در کدام کوچه پس‌کوچه‌ها می‌رفتند. شاید هم جزو آن دسته کودکانی بوده‌اند که حضوری در خریدهای دسته‌جمعی خانواده نداشتند و منتظر می‌ماندند تا ببینند پدرشان چند دفتر و مداد برایشان تهیه کرده و کدامشان رنگ و جلای بهتری دارد تا در روز اول مدرسه آن‌ها را داخل کیفشان بگذارند و جلوی بچه‌های دیگر سرخورده نشوند.

این روز‌ها در فروشگاه مرکزی شهرکتاب، همراهی بچه‌ها و پدر و مادر‌ها برای تهیه نوشت‌افزار و آماده شدن برای فصل مدارس، به اتفاقی خوب و به‌یادماندنی برای بچه‌ها تبدیل شده است. آن‌ها همچنان‌که می‌توانند انواع کالاهای موردنیازشان را به صورت یکجا ببینند، انتخاب و امتحان کنند و بعد خریداری کنند، این امکان را نیز دارند که در یک فضای صمیمی و بانشاط و درحالی‌که شاید برای روز‌ها و هفته‌ها انتظار دورهم بودن با خانواده را می‌کشیدند، به مکانی فرهنگی وارد شوند و ساعت یا ساعاتی را در شادی بگذرانند.

فروشگاه مرکزی شهرکتاب می‌کوشد فضایی پر از آرامش برای خانواده‌ها فراهم کند؛ چه برای پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی که می‌خواهند با خرید کتاب و کالاهای آموزشی، دل نوه‌شان را شاد کنند و چه کودکان و خردسالانی که در عین دلبستگی به جاذبه‌های رنگین نوشت‌افزار‌ها، سعی می‌کنند مراعات حال والدین را بکنند و شادی‌شان را با آن‌ها تقسیم کنند. فروشگاه مرکزی امیدوار است بتواند پاسخگوی نیاز‌ها، برآورده‌کننده خواسته‌ها و سازنده خاطراتی باشد که بیش از هر چیز دیگر ماندگار و دلپذیر است.

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.

fake watches rolex replica replica rolex replica rolex watches replica watches