Get Adobe Flash player

تنوع و کیفیت در جشنوارۀ نوشت‌افزار؛ تا سلیقۀ شما چه باشد…

امسال بخش نوشت‌افزار فروشگاه مرکزی شهرکتاب از لحاظ تنوع اجناس، گامی به جلو برداشته و انواع مختلفی از محصولات نوشت‌افزار را در طرح‌های گوناگون در معرض نگاه و انتخاب مخاطبان قرار داده است.

در اینکه هر شرکتی توانایی تولید محصول خاصی را دارد تردید نیست. به بیان دیگر، ممکن است یک شرکت (داخلی یا خارجی) در تولید خودکار و روان‌نویس دارای توانمندی ویژه‌ای باشد اما مدادهای مناسب و پردوامی تولید نکند و از این جهت نتواند مشتریان را راضی نگه دارد. این مساله تقریبا موضوعی پذیرفته‌شده برای خریداران است و همه کسانی که دارای شناخت و ذهنیت قبلی نسبت به مارک خاصی باشند، می‌کوشند حتی‌المقدور طبق معیارهای مورد قبول خود و با توجه به شناخت قبلی از سوابق شرکت‌های تولیدکننده، به خرید نوشت‌افزار یا هر محصول دیگر بپردازند.

خانواده‌ها در تهیه نوشت‌افزار، حساسیت و دقت ویژه‌ای دارند. کمتر پدر و مادری را دیده‌ایم که مسئولیت کامل انتخاب و خرید نوشت‌افزارهای ضروری فصل مدرسه را به فرزندانش واگذار کند و خود در این قضیه دخالت نکند. از یکسو بالا رفتن قیمت‌ها و از سوی دیگر خریدهای زیاد (گاه حتی برای مصرف یک‌سال) باعث می‌شود تا والدین دقت و نظارت ویژه‌ای برای تهیه نوشت‌افزار داشته باشند.

یکی از ویژگی‌های بخش نوشت‌افزار فروشگاه مرکزی، قرار گرفتن انواع برندهای معروف در کنار یکدیگر است. استندهایی که برای عرضه محصولات هر شرکت در نظر گرفته شده است، مارک تولیدکننده مربوطه را بر خود دارد و به صورت قفسه‌بندی‌هایی که کالا‌ها به تفکیک روی آن چیده شده‌اند، در برابر مشتریان قرار دارند. به این ترتیب خانواده‌ها می‌توانند انواع مختلفی از خودکار، پاک‌کن، چسب، قیچی، روان نویس و هر نوشت‌افزاری را در مارک‌های گوناگون بیابند، امتحان کنند و پس از اعتماد به آن کالا، نسبت به خریدش اقدام کنند.

فروشگاه مرکزی شهرکتاب، فضایی را نیز برای تولیدهای داخلی در نظر گرفته است تا آنهایی که خواهان در اختیار داشتن دفترهایی با طرح‌های ایرانی – اسلامی هستند، بتوانند طیف متنوعی از دفتر‌ها و دفترچه‌های یادداشت را ملاحظه کنند. این دفتر‌ها هم طرح‌های ساده و بی‌شکل دارند و هم طرح‌هایی منقوش به نماد‌ها و قهرمان‌های ملی. از قهرمان‌های واقعی مثل میرزا کوچک خان و شهید بابایی و شهید آوینی گرفته تا قهرمان‌های افسانه‌ها و قصه‌های ایرانی. بعضی از این دفترچه‌ها با جلد سخت عرضه شده‌اند و طی مدت کمی که از توزیعشان می‌گذرد، توانسته‌اند طرفداران خود را پیدا کنند. این دفترچه‌ها طرح‌هایی اسلیمی و همراه با نگارگری‌های اسلامی و ایرانی دارند و مطابق سلیقه ساده پسند‌ها و هنردوست‌ها هستند. حتی کوله‌ها و جامدادی‌هایی هم با طرح‌هایی مشابه تولید شده و بعضی از بچه‌ها ترجیح می‌دهند که از آن‌ها به جای کوله‌های طرح‌دار خارجی استفاده کنند.

سال‌ها از اشباع شدن بازار لوازم تحریر به دست برند‌ها و تصاویر کارتون‌های خارجی می‌گذرد و اکنون برخی تولیدکنندگان داخلی به این فکر افتاده‌اند که در رقابت با محصولات باکیفیت خارجی، از تصاویر و نمادهای ایرانی روی دفتر‌ها استفاده کنند تا کودکان و نوجوانان، با چهره‌ها و نمادهای ملی نیز آشنایی پیدا کنند.

همانطور که در گزارش‌های پیشین نیز اشاره کردیم، مهم‌ترین حسنی که خرید از بخش نوشت‌افزار فروشگاه مرکزی دارد، مواجهه با انواع و اقسام کالا‌ها با قیمت‌ها و طرح‌های گوناگون است. این مساله به شهروندان امکان می‌دهد تا ضمن کسب اطمینان از کیفیت کالاهای پیش رو، ابزار موردنیاز خود را با مارک‌های مختلف بیابند و لوازم ضروری خود را به صورت یکجا تهیه کنند. نکته قابل توجه دیگر این است که بسیاری از خانواده‌ها ترجیح می‌دهند با توجه به نوسان همیشگی قیمت‌ها و برای پرهیز از اتلاف وقت، عمده ضروریات خود را یکجا تهیه کنند. البته این خریداران از امتیاز دیگری هم برخوردار هستند و آن استفاده از بن‌های اختصاصی شهرکتاب است که به مشتریانی که خرید صد هزار تومانی داشته باشند، تعلق می‌گیرد.

فروشگاه مرکزی شهرکتاب در روزهای آتی همچنان تلاش می‌کند اقلام ضروری و سفارش شده مشتریان خود را تهیه و در فروشگاه عرضه کند تا همچون هر سال، اعتماد و رضایت شهروندان را به دست بیاورد.