Get Adobe Flash player

بازدید مسجدجامعی از فروشگاه مرکزی شهرکتاب

احمد مسجدجامعی،‌ رییس شورای شهر تهران در جریان بازدید از مکان‌های فرهنگی منطقه هفت تهران به فروشگاه مرکزی شهر کتاب آمد و از این فروشگاه بازدید و اظهار امیدواری کرد که نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران طی سال آتی در مجموعه شهر آفتاب برگزار شود.
رییس شورای شهر تهران طی این بازدید به برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران اشاره کرد و گفت: برگزاری نمایشگاه کتاب در مصلی تهران طی سال‌های گذشته، برای اهالی منطقه، مشکلاتی را ایجاد کرده است اما با انجام دو اقدام می‌توانیم بخشی از این دشواری‌ها را جبران کنیم.

وی افزود: نخست اینکه از مردم و شهروندان این منطقه از تهران تشکر کنیم، دوم اینکه پیگیری‌های لازم را از سوی شورای شهر تهران انجام دهیم تا شهر آفتاب که برای این منظور در حال ساخت است، هرچه زودتر راه‌اندازی و افتتاح شود.

رضا نگهبان، شهردار منطقه هفت نیز اظهار داشت: اگرچه امیدواریم مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تا سال آینده افتتاح شود اما شهرداری منطقه هفت هر ساله برای برگزاری نمایشگاه کتاب، تمهیداتی می‌اندیشد و سعی می‌کند تا مسائلی همچون وضعیت آسفالت، فضای سبز و دیگر خدمات شهری را بهبود ببخشد.

سید محمدرضا امام پور، معاون اداری مالی موسسه شهرکتاب نیز ضمن خوشامدگویی به رییس شورای شهر تهران با ارائه گزارش مختصری از کارهای فرهنگی صورت گرفته در فروشگاه مرکزی شهر کتاب گفت: این مجموعه درنظر دارد در سال ۱۳۹۳ سلسله نشست‌هایی را با موضوع تهران‌گردی و تهران‌شناسی با حضور کارشناسان و هنرمندانی که در این عرصه فعالیت کرده‌اند، برگزار کند.

وی افزود: در نشست‌های تهران‌گردی و تهران‌شناسی، کارشناسان، نویسندگان یا هنرمندانی که از تهران گفته، نوشته یا ترسیم کرده‌اند، درباره جنبه‌های مختلف شهر و شهرنشینی سخن خواهند گفت.

گفتنی است دکتر خسرو آبادی، مدیرکل میراث فرهنگی استان تهران و همچنین جمعی از اعضای شورایاری منطقه هفت در جریان بازدید مسجدجامعی از شهر کتاب حضور داشتند.