Get Adobe Flash player

معرفی و رونمایی از ۲۰۰ کتاب برتر کودک و نوجوان

فهرست بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان که پاییز و زمستان سال گذشته منتشر شده‌اند، جمعه ۸ بهمن ماه سال جاری در شهر کتاب مرکزی رونمایی و معرفی می‌شود.

بیش از ۲۰۰ عنوان کتاب به این دو فهرست وارد و نزدیک به ۱۰۰ نویسنده، مترجم و شاعر کودک و نوجوان به این مراسم دعوت شده‌اند.

گفتنی است مراسم رونمایی از فهرست بهترین کتاب‌های پاییز و زمستان سال ۹۴ با برنامه ویژه‌ای برای نکوداشت آتش نشانان حادثه ساختمان پلاسکو برگزار می‌شود.

بنابر اعلام دبیرخانه لاک پشت پرنده، هیچ کدام از کتاب‌های کودک یا نوجوان موفق به دریافت شش نشان لاک پشت پرنده نشده‌اند درحالی‌که نزدیک به ۶۰ عنوان کتاب وارد این فهرست شده است.

در این مراسم، علاقه‌مندان می‌توانند با نویسندگان و مترجمان کتاب‌های برگزیده دیدار کنند و گپ بزنند و کتاب‌ها را با امضای پدیدآورنده تهیه کنند.

همچنین این مراسم، یک برنامه عروسکی خواهد داشت که از شخصیت‌های یکی از کتاب‌های معرفی شده در فهرست‌ بیستم، وام گرفته شده است.

گفتنی است نویسندگان، تصویرگران و مترجمان حاضر در مراسم، بخشی از آثارشان را برای مخاطبان، می‌خوانند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این برنامه که جمعه ۸ بهمن ماه، ساعت ۱۷ برگزار می‌شود، می‌توانند به خیابان دکتر شریعتی، بالاتر از تقاطع مطهری، نبش کوچه کلاته، فروشگاه مرکزی شهرکتاب مراجعه کنند.