Get Adobe Flash player

نمایش«کوکوى کبوتران حرم» با حضور مدیران و همکاران شهر کتاب روی صحنه رفت

نمایش «کوکوى کبوتران حرم» شنبه شب گذشته مورخ ۶آبان ماه در یک سانس اختصاصى با حضور دکتر معصومه ابتکارمشاور اموربانوان وخانواده رئیس جمهور، علی مرادخانی معاون فرهنگی وزیرارشاد ، مهدی شفیعی مدیرمرکز هنرهای نمایشی، دکتر ایزدى معاونت وزارت راه و شهرسازى و همچنین همراه با دیگر مدیران دولت ، مولفان، ناشران، تولیدکنندگان محصولات فرهنگى، کارآفرینان بخش خصوصى، اعضاى فرهنگستان زبان و ادب فارسى، کارشناسان، نویسندگان، هنرمندان و مخاطبان شهرکتاب به روی صحنه رفت.

پس از تماشای کوکوی کبوتران حرم افسانه ماهیان ضمن خوش آمد گویی و تشکر ازحاضران در سالن به همراهی شهرکتاب مرکزی با مدیریت خانم مژگان امجد اشاره کردو گفت:این اجرا براى ما بسیار اهمیت داشت چرا که پیوند شهرکتاب با تئاتر خلاقیت بسیار ارزشمندى است .این تعامل ماندگار و مثال زدنى خواهد شد.

در ادامه مهدى فیروزان مدیرعامل موسسه شهرکتاب در خصوص این حرکت توضیح داد:شهرکتاب قائل به توسعه فرهنگى و اجتماعى است و اعتقاد  دارد توسعه نیابت پذیرو تاخیر پذیر نیست  به همین دلیل ما ناگریز به توسعه هستیم. توسعه یعنى دانستن،تئاتر و هنرهاى دیگر  رسانه‌هاى انتقال اطلاعات، دانش و معرفت هستند. شهرکتاب در مسیر توسعه خود وارد حوزه هنر می‌شود. به همین دلیل شهرکتاب آغاز ورودش را به فعالیت‌هاى هنرى  با  هنر نمایش رقم زد.

او در ادامه افزود: نمایش کوکوی کبوتران حرم که یک اثر کاملا ایرانى است براى من انتخاب شایسته و مبارکى بود چرا که   دو بازوى بسیار قوى و تاثیر گذار این حوزه علی رضا نادرى و افسانه ماهیان در این اثر به عنوان نویسنده و کارگردان حضور داشتند.

در ادامه مژگان امجد رئیس شهرکتاب مرکزی و ضمن خوش آمد گویی این طور گفت: بسیار خوشحالم که حداقل خانواده شهرکتاب را دور هم جمع کردیم  امیدوارم این اتفاق مدام تکرار شود و باید  خبر خوش بدهم و آن خبر این است که پیوند بعدى شهرکتاب با موسیقی است.

همچنین لازم به ذکر است هنرمندانی چون : لوریس چکناواریان، کتایون ریاحی ، حمید فرخ نژاد ، پیمان قاسم خانی ، محراب قاسم خانى، پزمان جمشیدى، یارتا یاران، مجید توکلى، حمیدپورآذری،

در این اجرا حضور داشتند. شهر کتاب مرکزى در نظر دارد از تمامی حرکت های فرهنگی هنری حمایت کند واین حرکت فرهنگ‌ساز را در آینده ادامه دهد.

«کوکوی کبوتران حرم»  با نقش آفرینی مرضیه بدرقه، بهناز جعفری، ناهید مسلمی، مسیح کاظمی، عاطفه رضوی، فروغ قجابگلی، مرضیه وفامهر، یلدا عباسی، فرزانه سهیلی، گیتی قاسمی، شقایق دهقان، شیدا خلیق ، صدای امیر جعفری  و با طراحى صحنه، لباس و نور منوچهر شجاع هر روز ساعت ۱۹ در سالن شماره ۲ در پردیس تئاتر شهرزاد بر روی  صحنه می رود